انجمن یاران سبز لرستان
تشکل مردم نهاد
 
 

قطعنامه نشست هم اندیشی تشکل های زیست محیطی استان لرستان   11 / 9 / 1392

1-  با عنایت به نشست هم اندیشی  تشکل های زیست محیطی 9 استان      زاگرس نشین که در تاریخ 25 / 5 / 1392 در شهرستان خرم آباد برگزار گردید ، اعضای تشکل های زیست محیطی استان لرستان خواستار پیگیری  و اجرای مفاد این قطعنامه از سوی ادارات کل محیط زیست و منابع طبیعی و سایر دستگاه های دولتی و غیر دولتی استان می باشند . 

2-اعضای تشکل های مجوزدار زیست محیطی استان ، خواستار پیگیری و برخورد قانونی مسئولان استانداری و فرمانداری های استان لرستان با متخلفین و افراد سود جویی که تحت عنوان انجمن های بدون مجوز ،  درصدد فریب افکار عمومی و سوء استفاده از حسن نیت مسئولان استان و کشور برآمده اند هستند .

3-نمایندگان تشکل های زیست محیطی استان خواهان نظارت و اجرای دقیق مقررات وزارت کشور  در خصوص مراحل اخذ پروانه فعالیت ، استعلامات و ثبت قانونی در ادارات ثبت و اسناد و درج آگهی تأسیس توسط متقاضیان تشکیل انجمن های زیست محیطی در روزنامه رسمی کشور می باشند .  

4-طبق مدارک مستند، بیشتر موارد تخریب جنگل ها به علت تجاوز وارده کشاورزی ،  راه سازی و استفاده از معادن سنگ به عرصه طبیعت وارد می شود، مدیران در قبال اعتراض این نهاد های مردمی تاکنون تعامل و همکاری نداشته و اصولا ٌ پاسخگو نمی باشند ، بنابراین جناب آقای مهندس بازوند استاندار محترم ترتیبی اتخاذ فرمایند تا مدیران استان را به وظایف قانونی وهمکاری با نهاد های مردمی موظف نمایند .


ارسال شده در تاریخ : سه شنبه 17 دی 1392برچسب:, :: 23:34 :: توسط : بهرامی

کارگاه آموزشی کاشت بلوط و شناخت پدیده زوال

به همت انجمن یاران سبز لرستان کارگاه آموزشی شناخت گونه بلوط ، در سالن کنفرانس شرکت مخابرات شهر خرم آباد برگزار شد .

در این کارگاه دکتر نامداری ضمن تشریح وضعیت بیماری خشکیدگی بلوط و پیامد های ناشی از این پدیده بر روی جنگلهای استان ، در خصوص نحوه کاشت بذر بلوط به روشهای مختلف توضیحاتی را بیان نمود.

در ادامه این نشست آقایان پیرمحمدی ، قنبری ، افشاریان ، بهرامی ، قربانی ، پیرحیاتی از انجمن یاران سبز و الوندیان از انجمن بلوط لرستان و خانم همتی از گروه کوهنوردی یافته و خانم ها گودرزی ، هاشمی ، رحمتی ، جعفرنژاد از انجمن یاران سبز به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های خود درباره راهکارهای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی استان پرداختند.  

 

 


ارسال شده در تاریخ : یک شنبه 15 دی 1392برچسب:, :: 22:32 :: توسط : بهرامی

درباره وبلاگ
به وبلاگ من خوش آمدید
آخرین مطالب
آرشيو وبلاگ
پیوندهای روزانه
نويسندگان
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان انجمن یاران سبز لرستان و آدرس yaranesabz.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 4
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته : 67
بازدید ماه : 206
بازدید کل : 1859
تعداد مطالب : 14
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1